Батьківський катехізис

1.Пам'ятайте, що навчання - один із найскладніших видів праці, а розумові сили й здібності дітей не однакові.

2.Не можна вимагати від учня неможливого. Важливо визначити, на що він здатен у даний час навчальної діяльності, як розвивати його розумові здібності.

3.Найпростіший метод виховання, що не вимагає ні часу, ні розуму - побити дитину й цим озлобити її чи зламати. Виключайте опіку, крик, насилля й командно-  наказовий тон. Вони викликають протидію дітей, психічні травми, придушують бажання та інтерес, примушують шукати порятунку в обмані.

4.Розвивайте цікавість, інтелектуальні бажання, ініціативу й самостійність дитини в навчанні та в усіх її справах.

5.Пам'ятайте, що згідно з науково обґрунтованими нормами, над виконанням усіх домашніх завдань учень першого класу має працювати не більше 1-ї години, 2-го класу - 1,5 години, 3-х - 4-х класів - до 2-х годин, 5-х - 6-х класів - до 2,5 годин, 7-го класу - 3 години, 8-мі - 11-ті класи - 4 години.

6.Привчайте дітей користуватися годинником  і не дозволяйте сидіти над виконанням домашнього завдання більше встановленого часу. Це відіб'ється на їхньому   здоров'ї та розумовому розвитку.

7.Не примушуйте учня писати в чернетках, переписувати виконане ним завдання - це приводить до перевтоми, викликає відразу до навчання.

8.Не хвилюйтеся, якщо ваша дитина отримує не таку оцінку, як би вам хотілося. По-перше - оцінка має виховну роль, а по-друге - це не остання оцінка.

9.Здоров'я дитини - крихка кришталева куля, а тримають її три атланти: спадковість, спосіб життя й середовище. Організуйте правильний режим життя, харчування   й відпочинку дітей.

10.Організовуючи різні ігри й види навчальних занять дітей, приділяйте увагу фізичному розвитку й особливо розвитку м'язів(пальців та рук). Від цього залежить   почерк дитини, якість малювання, креслення, ігри на музичних інструментах.

11.Обов'язково помічайте й заохочуйте, навіть мало помітні, успіхи дітей у навчанні й поведінці, використовуючи для цього слова похвали, поцілунки й різні   види морального заохочення.

12.Батько і мати - найкращі вихователі, вони повинні впливати на поведінку своїх дітей навіть тоді, коли їх немає вдома.

Пам'ятайте, що дитина - дзеркало життя своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так у дітях відбивається вся організація життя сім'ї, працьовитість, духовне багатство й моральна чистота матері та батька.