Цивільний захист
 

День цивільного захисту

Відеорепортаж можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Uj9nPTKPTjA  

   11 квітня 2024 року у комунальному закладі «Вінницький ліцей № 33» відбувся День цивільного захисту.

      З метою відпрацювання алгоритму дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема замінування, відбулася навчальна евакуація учасників освітнього процесу. Після звітування про розмінування та оголошення відновлення навчального процесу на ліцеїстів чекали інтерактивні навчальні майданчики. На локаціях фахівці ДСНС, працівники поліції, вибухотехніки, медики, психологи та педагоги навчали дітей діям у різних надзвичайних ситуаціях. Зокрема школярі ознайомилися з різновидами вибухонебезпечних предметів та засвоїли правила поведінки при їх виявленні, дослідили засоби пожежогасіння, відпрацьовували навички поводження з вогнегасниками, тренувалися у наданні домедичної допомоги у випадках травмування, переломів, виявлення кровотеч різної складності.

    Такі навчання у ліцеї відбуваються двічі на рік, спрямовані не лише на відпрацювання алгоритму дій, але й на формування психологічної готовності правильно, швидко та впевнено діяти у надзвичайних ситуаціях.

 

 
 
З 18 вересня по 18 жовтня у закладі оголошено Місячник цивільного захисту
Запобігти, попередити, врятувати - головне завдання цивільного захисту.
Основною метою Місячника Цивільного захисту є роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, та в період воєнного стану, а також задля інформаційно-методичного забезпечення з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності здобувачів освіти і працівників закладу.
Упродовж Місячника буде проведено роз'яснювальну роботу з працівниками, учнями та їх батьками, щодо порядку дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; просвітницьку роботу з метою формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до власної безпеки, формування в них навичок безпечної поведінки; бесіди, заняття, ігри щодо оцінки можливостей дітей орієнтуватися в надзвичайних ситуаціях у повсякденному житті; виставки дитячих робіт з основ безпеки життєдіяльності; опрацювання сигналів оповіщення та практичні дії по цих сигналах; практичні відпрацювання алгоритму дій з учасниками освітнього процесу у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», проведення евакуації.
Для проведення тренінгів з відпрацювання навичок будуть залучені працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
З планом заходів можна ознайомитись за посиланням:
 
 https://docs.google.com/document/d/1VuTfIxV7sut-ySPst0wQwptVJjW4AIuSqhfF6AlRemc/edit
 
 
 
 

Алгоритм дій для працівників закладу освіти у разі перебування на робочому місці та увімкнення сигналів тривоги (посилання)