Інклюзивна освіта

Вислів «кожна мама хоче бачити свою дитину здоровою, кожній мамі своя дитина дорога» набуває глибинного значення, якщо дитина має особливі освітні потреби та інвалідність. У межах психологічного супроводу дітей із ООП та інвалідністю у нашому навчальному закладі практичним психологом Дрогобецькою І.А. проведено тренінг із батьками учнів, які навчаються за інклюзивною формою навчання, «Учимося жити з дітьми». Метою заняття було об'єднати учасників, створити емоційний комфорт, спонукати до позитивного аналізу стану дитини, інформувати про стадії переживання батьками народження особливої дитини та визначити світосприйняття батьків, але головне - усвідомити та побудувати шляхи взаємодії батьків із дитиною, які б могли покращити життя і здоров'я дитини. Учасники змогли поділитися досвідом виховання особливої дитини, різними методиками оздоровлення своєї дитини. Під кінець заняття всі учасники погодились із висловом К. Конраді «Наше завдання не в тому, щоб зробити себе необхідними нашим дітям, а навпаки, у тому, щоб допомогти їм навчитися, по можливості, скоріше обходитися без нас».
Слід зазначити, що у закладі створена ресурсна кімната для проведення корекційних занять з такими дітьми. Тут є гімнастична стінка, велотрек, орбітрек, балансири, експандери, сухий басейн, шахи, шашки, дитячий боулінг, а також багато розвиваючих ігор та методичної літератури. Усе це сприяє розвитку фізичної, психологічної та соціальної складової здоров'я.

З 1 вересня 2018 року в закладі навчається дев'ять дітей з ООП. Класам: 1-Г, 2-Б, 2-В, 6-Б та 7-А - надано статус "інклюзивні".

Станом на 01 вересня 2017 року трьом класам надано статус "інклюзивні" (1-Б, 1-В, 5-Б).  В них навчається п'ятеро дітей.

1 грудня 2017 року у закладі відкрито кімнату психологічного розвантаження для дітей з особливими освітніми потребами

Участь у конкурсі проектів 2016 "Створення кімнати психологічного розвантаження для дітей з особливими потребами"

Для перегляду відео перейдіть за посиланням:https://youtu.be/06yz7B1sW_o

Інклюзивна освіта - перспектива нова.

Хоч різні можливості - рівні права!

Кожна дитина - це цілий світ,

Освіта, повага і рівність для всіх!

Інклюзивна школа - заклад освіти, який забезпечує інклюзивну освіту як систему освітніх послуг, зокрема: адаптує навчальні програми та плани, фізичне середовище, методи та форми навчання, використовує існуючі в громаді ресурси, залучає батьків, співпрацює з фахівцями для надання спеціальних послуг відповідно до різних освітніх потреб дітей, створює позитивний клімат в шкільному середовищі. Не дивлячись на те, що інклюзивні школи забезпечують сприятливі умови для досягнення рівних можливостей і повної участі, для їх ефективної діяльності необхідні спільні зусилля не лише з боку вчителів та персоналу школи, а й ровесників, батьків, членів родин.У нашому навчальному закладі, для дітей з обмеженими фізичними можливостями працює ліфт. Таких у школі троє, а в мікрорайоні сімнадцятеро.